Memorijalni džudo turnir „Svetozar Mihajlović-Draža“,  Novi Sad, 08.09.2012. godine

Posle letnje pauze i napornih priprema ponovo se zahuktavaju takmičenja u svim uzrasnim kategorijama. Prvo nadmetanje i to u seniorskoj konkurenciji održano je u Novom Sadu. Na međunarodnom Memorijalnom džudo turniru „Svetozar Mihajlović-Draža“ kikindski džudisti, u sastavu Nikola Gatarić, Božo Elezović, Robert Biro i Gavrilo Pilipović imali su priliku da odmere snage sa iskusnim borcima. Možda ne tako masovno, ali i te kako kvalitetno takmičenje, probrano vrhunskim borcima iz čak sedam zemalja Francuske, Slovenije, Slovačke, Mađarske, Crne Gore, Bosne i Srbije, opravdalo je očekivanja svih ljubitelja džudo sporta. Od naših momaka najbolje se snašao Nikola Gatarić, koji je u kategoriji do 66 kilograma zauzeo 2. mesto. Na putu do srebrne medalje eliminisao je borce iz Slovačke i Francuske i to bacivši ih na ipon, dok je u finalu pružio znatan otpor reprezentativcu Srbije, Nenadu Vukoliću koji ga je pobedio na kaznu više. Robert Biro je zauzeo 5.mesto u kategoriji do 81 kilogram, dok su Pilipović i Elezović eliminisani u prvom kolu. Od ovih momaka se tek očekuje da pokažu koliko mogu u svojim uzrasnim kategorijama.

Rezultati:

1. Nikola Gatarić 66 kg, 2 mesto
2. Robert Biro 81 kg, 5 mesto.

Učestvovali:

Božo Elezović, Gavrilo Pilipović

Prvenstvo Vojvodine za mlađe seniore U-23, Zrenjanin, 09.09.2012. godine

U nedelju, Zrenjanin je bio domaćin kvalifikacionog turnira za državno prvenstvo do 23 godine, a naši takmičari su ostvarili očekivane plasmane na završnicu,odnosno na državno prvenstvo koje će se održati u Rumi za tri nedelje. Jedini iz redova „Gromovnika“ koji nije uspeo da se plasira na državno prvenstvo jeste mladi Božo Elezović, koji je zauzeo 7 mesto. Najviše je pokazao Denis Jurakić, koji je sve svoje protivnike rešio iponom, te zasluženo osvojio 1 mesto. U Rumu će sa njim putovati još Nikola Gatarić, Stefan Detari, Srđan Maričić i Gavrilo Pilipović.